Tag : makedonisimo

Во прв ред

Симон Трпчески со македонска премиера на оркестарска верзија на „Македонисимо”

Muzika24
По исклучително успешната светска оркестарска премиера на проектот „Македонисимо” минатата година во, веројатно најпрестижната концертна...
Музика на кирилица

Трпчевски со бесплатен концерт го промовира “Македонисимо” пред македонската публика во Струмица (Видео)

Muzika24
По исклучителниот прием на концертите во Литванија и повторно Германија, Симон Трпчевски заедно со пријателите...
Културо

Блескави критики за „Македонисимо“ на Симон Трпчески

Muzika24
Најстариот американски магазин специјализиран за рецензии „Америкен рекорд гајд“ (основан во 1935 година) на читателите...
Музика на кирилица

Музика на Симон Трпчески на летовите на елитната авиокомпанија „Луфтханза“

Filip
Македонскиот пијанист од светски глас Симон Трпчески стана дел и од елитното друштво ѕвездени имиња...
Во прв ред

Симон Трпчески и пријателите со концерт во Македонска филхармонија на 24-ти ноември

Muzika24
Во организација на Сојузот на композитори на Македонија – СОКОМ, на 24-ти ноември во Големата сала...
Културо

Симон Трпчески со “Македонисимо“ ќе ја промовира македонската музика во светот

Filip
Македонскиот пијанист Симон Трпчески следната недела, на 18-ти мај, ќе ја има премиерата на својот...