Tag : makedonska

Музика на кирилица

„ДНК“ и пријателите со песна посветена на македонската репрезентација (Видео)

Filip
Оооо оооо Македонија на Европско…. Сите сплотени сме заедно…. Оооо оооо Македонија на Европско сите...
Музика на кирилица

Скопскиот бенд “Funk Shui” настапи на “Athens Music Week” (Видео)

Filip
Ексклузивците на Авалон продукција, скопскиот бенд “Funk Shui”, пред неколку дена имаа свој настап во...
Музика на кирилица

“Меморија“ добитници на наградата на трајни вредности на “МАРС“

Filip
Познатата македонска музичка група “Меморија” се овогодинешни добитници на наградата за трајни вредност на јубилејното...
Музика на кирилица

Новиот албум на “Љубојна” наскоро во Хрватска

Ivan
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, нашиот познат етносостав “Љубојна” неодамна склучи договор со хрватската...