Tag : makedonska estrada

Музика на кирилица

Естрадата одговара: Дали треба да се врати воениот рок во Македонија? (Видео)

Muzika24
Служењето на воениот рок во Македонија не е задолжително веќе десетина години, односно последната генерација...
Музика на кирилица

Српски новинари со анализа за македонската естрада: Џабе што добро пеат кога не вложуваат (Видео)

muzika 24
Некои од македонските пејачи решија среќата да си ја побараат надвор од Македонија и да...
Фестивали

На 28-ми фебруари петчасовен концерт на македонската естрада под мотото “Заедно сме посилни”

Muzika24
Под мотото “Заедно сме посилни”, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал “Мозаик 2020”,...
Музика на кирилица

Македонските музички имиња снимија песна за борба против аутизмот

Muzika24
Дел од македонската музичка естрада со свој придонес се вклучи во борбата против аутизмот. По...
Во прв ред

Новогодишни понуди во диско-клубовите во Штип (Фото)

Muzika24
Предновогодишната атмосфера веќе се чувствува. Доколку сеуште не знаете каде да ја дочекате најлудата ноќ,...