Tag : makedonska filharmonija

Во прв ред

Најавен и втор концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ во Македонската филхармонија

Muzika24
После распродавањето на првиот концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ по повод 20 години...
Во прв ред

Платформата „За тебе” организира настап на меѓународно познатиот „Хрватски гитарски квартет” во Скопје

Muzika24
На 28 мај, во 20.30 часот на големата сцена во Македонската филхармонија, во организација на...
Културо

„Божествен“ концерт на Македонската филхармонија по повод Велигден

Muzika24
Премиерно во Македонија, ќе биде изведено едно од највеличествените дела на шкотскиот композитор Џејмс Мекмилан...
Во прв ред

Со хорот „Хармосини“ во Македонската филхармонија „Мизар“ ќе одржи концерт на 12-ти мај (Фото)

Muzika24
Култниот македонски рок бенд „Мизар“ ќе одржи концерт во Македонската филхармонијата на 12-ти мај, со...
Во прв ред

Најголемиот светски музички колектив „Postmodern Jukebox“ ќе го слави својот 10-ти роденден во Скопје (Фото)

Muzika24
И покрај тоа што ни претстои неверојатно возбудливо музичко лето, Авалон продукција со гордост и...