Tag : makedonska folk pejacka

Музика на кирилица

20 години од смртта на македонската фолк пејачка Петранка Костадинова

Muzika24
Познатата македонска фолк пејачка Петранка Костадинова родена е 1948-та година во Сомбор, Република Србија, како...
Имам нешто да те прашам

Татјана Лазаревска: Новата година е едноставно уживање за окото и душата (Фото)

Muzika24
Таа е една од нашите најпознати македонски фолк пејачки. Родена е на 12-ти фебруари 1975...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова со “Прстен несуден” ја започнува новата 2021 година (Видео)

Muzika24
Во продукција на Даниел Јовевски и ИН продукција, во текот на вчерашниот ден познатата македонска...
Музика на кирилица

По потпишувањето на договорот, Елена Велевска во “Звездно” на ТВ Планета (Видео)

Muzika24
Нашата позната македонска фолк пејачка Елена Велевска по потпишувањето на договорот со познатата продуценска куќа...