Tag : makedonska himna

Музика на кирилица

Тамара Тодевска признава: Бев убедена дека химната ја знам, но тоа не беше така

Muzika24
Во неодамнешно интервју на македонската поп пејачка Тамара Тодевска дадено за интернет порталот Репортер.мк, таа...
Музика на кирилица

Намерно или не: Тамара Тодевска вчера вечер заборави дел од македонската химна (Фото + Видео)

Muzika24
Вчера вечер Тамара Тодевска која што присуствуваше на прославата на Денот на независноста на Соединетите...