Tag : makedonska muzicka scena

Музика на кирилица

ДНК слави јубилеј – 20 години постоење на домашната музичка сцена

Muzika24
По повод 20 години јубилеј постоење на македонската музичка сцена, нашата македонска музичка група ДНК...
Културо

Валандово избран за „Град на културата“ за 2022 година

Muzika24
Општина Валандово оваа година ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“, одлучи комисијата по...
Имам нешто да те прашам

Лара: Посакувам во Новата година да имаме само радост и убави моменти (Фото+Видео)

Muzika24
Неа за првпат ја запознавме на „Макфест“ во 2019 година, но вистински публиката ја забележа...
Музика на кирилица

Познатиот македонски музичар Џељо Дестановски со преработка на песна од легендарниот Сариевски (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски музичар Џељо Дестановски, кој свири на кавал и зурли, ја преработи песната „Ој,...
Имам нешто да те прашам

Александра Јанева: Сите посакуваме Новата година да биде подобра од претходната (Фото+Видео)

Muzika24
Родена е во Струмица на 25-ти мај во 1995-та година. Таа е позната македонска поп...
Премиера

Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно ја будат македонската музичката сцена со новата модерна тинејџ песна

muzika 24
Марија со нов стил, овојпат се потпишува и како автор на музиката и текстот, а...