Tag : makedonska muzika

Во прв ред

“Гоце фест 2024” на 15 март во Дом на АРМ

Muzika24
Дирекцијата на фестивалот на новосоздадени патриотски и родољубиви песни “Гоце фест” деновиве ја откри програмата...
Фестивали

Златни денови Кратово 2023 ја докажа љубовта кон македонската авторска музика

Muzika24
Културните подвизи се секогаш дел од мостот кон зачувувањето на идентитетот, а љубовта кон македонската...
Музика на кирилица

Ферус Мустафов последен пат креваше телевизиска галама со Жаре Бербер на Канал 5 (Видео)

muzika 24
Во саботата на 3-ти јуни започна новото телевизиски шоу на Канал 5 телевизија, “Галама шоу”...
Музика на кирилица

Бекстејџ истражува: Откако се поскапе, дали ќе поскапат цените на музичарите? (Видео)

Muzika24
Сè е поскапо. Оваа реченица се почесто можеме да ја слушнеме во последно време, како...
Магазин

Наместо македонски концерти, во Македонија ќе не забавуваат Цеца, Грашо, Фрајле

Muzika24
Корона рестрикциите веќе не се пречка за дружење, собирање, забави и одење по музички концерти....
Фестивали

Објавени изведувачите: „Макфест“ оваа година на 17-ти и 18-ти септември (Фото)

Filip
Фестивалот на забавна музика „Макфест“ и годинава повторно ќе се одржи на отворено, поради здравствените...
Фестивали

„Рибља чорба“ се главните ѕвезди на овогодинешниот „Јosifovo Summer Fest“ (Фото)

Filip
На 27-ми и 28-ми август во Јосифово (Општина Валандово) ќе се одржи манифестацијата „Јosifovo Summer...