Tag : makedonska pejacka

Премиера

Погледнете: Анита Мицова со видео спот за новата песна “Биди добар” (Видео)

Muzika24
Македонската пејачка Анита Мицова, на денот на виното и љубовта, ја престави својата нова песна...
Музика на кирилица

На гостување во Албанија, Тамара Ангеловска ја отпеа Тошевата “Тајно моја” (Видео)

Muzika24
Младата и надежна македонска пејачка која пред речиси два месеци ја промовираше својата втора песна со...
Премиера

Калиопи својот роденден го прослави со нова песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Денес нашата позната македонска пејачка Калиопи го прославува својот 50-ти роденден и Калиопи не би...
Магазин

Погледнете: Која македонска пејачка доби одличен портрет (Фото)

Muzika24
Пред неполна година пишувавме за младиот Александар Поповски кој што инспирацијата за своите портрети, освен...
Музика на кирилица

По успешната операција во Швајцарија, Калиопи закрепнува во Скопје

Muzika24
По инсистирање на поранешниот сопруг Ромео Грил, нашата поп дива Калиопи беше успешно оперирана во...