Tag : makedonska publika

Музика на кирилица

Трпчевски со бесплатен концерт го промовира “Македонисимо” пред македонската публика во Струмица (Видео)

Muzika24
По исклучителниот прием на концертите во Литванија и повторно Германија, Симон Трпчевски заедно со пријателите...
Музика на кирилица

Се распродаде концертот на Дарио: Закажан втор концерт со Миг 21

Filip
Поради распродажба на првиот концерт од проектот “40 години Дарио и Миг 21”, Авалон продукција...
Културо

Концертен спектакл „Фузија“ со светски познатата виолинистка Ирина Муресану која ќе гостува во Скопје на 2 ноември

Muzika24
По успешната турнеја во Италија и спектакуларниот концерт на „Охридско Лето”, камерниот оркестар „Профундис“ со...
Балканленд

Саша Ковачевиќ проговори македонски, па призна: Да отворев аптека во ова време гарант поубаво ќе живеев

Muzika24
Саша Ковачевиќ, еден од најпознатите пејачи од соседството и еден од најчестите гости кај нас,...
Музика на кирилица

После „Македонисимо“, напролет уште еден албум на Симон Трпчески

Filip
Светски познатиот македонски пијанист Симон Трпчески не мирува. После објавувањето на албумот „Македонисимо“ во август...