Tag : makedonska radio i televizija

Фестивали

Селектирани песните: Овие изведувачи се во трка за македонски претставник на Евровизија

Filip
Од вкупно пристигнати 47 композиции на Конкурсот, кои ги исполнија бараните пропозиции, стручната комисија избра...
Фестивали

Утре се одржува алтернативното евровизиско шоу: “Eurovision: Europe shine a light”!

Filip
По конечното откажување на 65-то издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија...
Музика на кирилица

Познати се изведувачите на годинешното издание на Скопски фестивал (Фото)

Muzika24
Дваесет композиции ќе бидат изведени од реномирани пејачи кои ќе настапат на Скопски фестивал 2014,...