Tag : makedonska radio televizija

Музика на кирилица

Неофицијално: Од понеделник МРТВ ќе соопшти што се случуваше на Евровизија и дали воопшто ќе настапува во иднина

Muzika24
После скандалот кој што Андреа како македонска евровизиска претставничка го направи со фрлањето на македонското...
Музика на кирилица

Од следната година Македонија нема да биде дел од Евровизија

Muzika24
По долго размислување, раководството на Македонската Радио и Телевизија одлучи Андреа Коевска да се појави...
Фестивали

Мери Попова – шеф на евровизиската делегација го демантира виралното видео најсподелувано на социјалните мрежи

Muzika24
По повод вчера објавениот текст на нашиот музички портал Музика24: Уште на почеток СКАНДАЛ: Можно...
Музика на кирилица

Уште на почеток СКАНДАЛ: Можно е да се гласа повеќе пати за една песна, а МРТВ тврди дека може само еднаш (Видео)

muzika 24
МРТВ ги промовираше топ 6 песните и изведувачите за кои можете да гласате за оној...
Фестивали

Мери Попова: Не се кријам, не бегам од одговори, знам колку не чини Евровизија, но не е мое да кажам (Видео)

muzika 24
Речи си и да нема година, а да нема скандал кога е домашниот избор за...
Фестивали

Децата од „Дајте музика“ се нашите претставници на Детска Евровизија

Filip
На 19-то издание на Јуниорскиот Евросонг 2021, земјава ќе ја претставуваат група деца од мегапопуларниот...