Tag : makedonska radio televizija

Балканленд

Јана Бурческа ќе пее во второто евровизиско полуфинале

Filip
Mакедонската претставничка на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија, Јана Бурческа, според ждребувањето за редоследот...
Балканленд

Погледнете: Спотот за евровизиската “Autumn Leaves” (Лисја есенски)

Muzika24
Како што веќе Ве информиравме, денес во Македонската Радио Телевизија во студиото М1 се промовираше...
Магазин

Кристина Арнаудова ќе ви донесе среќа!? (Фото)

Muzika24
Вечерва во 20 часот на Македонската радио телевизија ќе се случи извлекувањето од наградната игра...
Во прв ред

Вечерва во МОБ нови песни на “Скопски фестивал”

Muzika24
Во организација на Македонската радио телевизија, вечерва на сцената во Македонската опера и балет со...
Во прв ред

Утре вечер започнува “Скопски фестивал” (Фото)

Muzika24
Одбројувањето до почетокот на “Скопски фестивал” започна, а полека се откриваат и детали за најмузичката...
Балканленд

“Империја” – промовирана македонската евровизиска песна (Видео)

Muzika24
Вечерва во специјална емисија на Македонската Радио Телевизија, беше премиерно претставена македонската евровизиска песна која...
Во прв ред

Драган Мијалковски со концерт во Универзална сала

Muzika24
Музика24 дознава дека познатиот легендарен доајен – поп изведувач на македонската музичка сцена Драган Михајловски...
Фестивали

МРТ ја избра евровизиската песна

Muzika24
Македонската радио телевизија пресече. На Евровизија 2013 во Малме, Шведска ќе не претставува композицијата со...