Tag : makedonska scena

Премиера

Теа Трајковска се враќа на музичката сцена со “Што би било” (Видео)

Muzika24
По подолга музичка пауза, поп пејачката Теа Трајковска на македонската сцена се враќа со нова...
Во прв ред

Пролетен фестивал на виното во Комплексот “Македонско село” (Фото)

Muzika24
Од 20-ти до 22-ри април во Комплексот “Македонско село” ќе се оддржи третиот по ред Пролетен...
Музика на кирилица

Кемп Од и Тонио Сан ги канат своите фанови на промоција на “Чаирски албум”

Muzika24
Како што пишуваат нашите соработници од интернет порталот  hiphop.mk, Кемп Од и Тонио Сан подготвуваат...
Музика на кирилица

“Стринг форсис” се враќаат на македонската музичка сцена

Muzika24
По четригодишна визуелна пауза, македонскиот состав “Стринг форсис” го најавува своето ново аудио и визуелно...
Музика на кирилица

Софија Манева сними видео спот за песната “Тишина” (Аудио)

Muzika24
Од неодамна нашата млада атрактивна пејачка Софија Манева се врати на македонската сцена со нејзиниот...