Tag : makedonska televizija

Фестивали

Со познати балкански музички имиња “Охрид фест” ќе го прослави 30 годишниот јубилеј (Фото)

Muzika24
Како што не информираат од организациониот тим на овој познат интернационален музички фестивал, подготовките за...
Музика на кирилица

Македонската телевизија ја снима својата новогодишна празнична програма

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, вечерва во Македонската телевизија се снима новогодишната и празнична...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев по низата обвинувања: Тоа беше организиран криминален напад

muzika 24
Во интервју за порталот „Eurovisionworld“ овогодинешниот претставник на Македонија, Васил Гарванлиев, зборува за тоа колку...
Музика на кирилица

Од Зоки Фаци започна се, тој беше прв кој забележа и проговори јавно и направи револуција

Muzika24
Со реакција за спорниот кадар во евровизискиот спот за кои први пишувавме, а може да...
Музика на кирилица

На 8-ми март промоција на македонска евровизиска песна “You”

Filip
Според договорот на МТВ и ЕБУ, официјалната промоција на песната за македонската јавност ќе се...
Музика на кирилица

Зоран Џорлев со нов проект на МТВ “По патот на песната”

Muzika24
По телевизиските проекти “Зајди, зајди” и “Зора зори”, Зоран Џорлев наскоро се враќа на малите...