Tag : makedonski bend

Имам нешто да те прашам

Лука Горгиевски (Funk Shui): Во Новата година посакувам сите да пораснеме (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е интересен, позитивно откачен, симпатичен и харизматичен вокал, истовремено и фронтмен на еден од...
Во прв ред

„Меморија“ со голем концерт под отворено небо во Битола

Filip
Култниот македонски бенд „Меморија“ најавува голем концерт под отворено небо во Битола. После големиот концерт...
Музика на кирилица

По “Љубовна приказна” Силви бенд најавуваат нов музички проект (Видео)

Muzika24
Неодамна популарниот македонски бенд, Силви бенд го промовираа своето ново видео за песната “Љубовна приказна”. Како...