Tag : makedonski folk pejac

Музика на кирилица

Јордан Митев наскоро со нов албум и јубилеен концерт (Аудио)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски фолк пејач, миленик на сите генерации, препознатливиот...
Музика на кирилица

Познатиот македонски фолк пејач Зоран Ванев стана доктор (Фото+Видео)

Muzika24
Можеби се сеќавате на безвременските “Ангела”, “Ако бевме заедно”, “Ако умрам без збогум”, “Анита”… песни...
Музика на кирилица

Миле Кузмановски во среда промовира албум и ДВД издание

Muzika24
Познатиот македонски фолк пејач Миле Кузмановски, во среда 11-ти фебруари ќе одржи промоција на најновото...