Tag : makedonski idol

Премиера

24 Промо: Виктор Апостоловски – „Пеперутки“ (Видео)

Filip
Пејачот Виктор Апостоловски кој македонската јавноста го запозна пред десетина години преку талент шоуто „Македонски...
Музика на кирилица

Каде е, што прави и како изгледа денес некогаш познатиот Кико од “Македонски идол” (Фото+Видео)

Muzika24
Пред точно дестина години (2010-2011) во Македонија се емитуваше првото музичко реално тв шоу под...
Магазин

Првиот македонски идол – Иван Раденов имаше итна операција (Фото)

Muzika24
Иван Раденов – првиот македонски идол деновиве имаше итна операција во Општата болница “8-ми септември”...
Музика на кирилица

Познатиот македонски идол Иван Раденов наскоро со нови песни

Muzika24
Веројатно се сеќавате на нашиот прв и засега единствен македонски идол Иван Радонов. Тој по...
Музика на кирилица

Хераклеја беше премала за првиот голем концерт на Виктор Апостоловски

Muzika24
Вчера вечер младиот пејач Виктор Апостоловски познат уште од изборот на “Македонски идол” одржа концерт...
Музика на кирилица

Македонскиот идол Иван Раденов ги забавува Белграѓани

Muzika24
Гевгеличанецот Иван Раденов, момчето што во 2010-та година беше избран за првиот “Македонски идол”, жари...