Tag : makedonski izveduvaci

Фестивали

Од утре сите патишта водат кон Штип на „Макфест“ (Фото)

Muzika24
38-то издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ започнува утре 20-ти октомври каде во Домот...
Во прв ред

Фестивалот на пиперката во Кривогаштани со поддршка за македонските изведувачи (Фото)

Filip
На 27-ми Август општина Кривоштани за прв пат ќе го организира Фестивалот на пиперката. Целта...
Во прв ред

Охрид Нова година ќе ја дочека со познати македонски музички имиња (Фото)

Muzika24
Наум Петрески, сопругата Зуица Лазова, Анастасија Петрески, Ламбе Алабакоски, Викторија Лоба и оркестарот на групата...