Tag : makedonski muzicar

Музика на кирилица

Познатиот македонски музичар Владимир Четкар изигран од страна на организаторите на “Пивофест” (Фото)

Muzika24
И на само неколку дена од официјалното стартување на “Пивофест”, организаторите на овогодинешното издание –...
Музика на кирилица

Тажна вест: Денес ненадејно почина вокалот и член на групата “Интервали” (Видео)

Muzika24
Денеска попладне, на 64 годишна возраст ненадејно почина пејачот Мирчо Чуков. Веста брзо се прошири...
Музика на кирилица

Познатиот македонски музичар Џељо Дестановски со преработка на песна од легендарниот Сариевски (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски музичар Џељо Дестановски, кој свири на кавал и зурли, ја преработи песната „Ој,...
Covers

Гитаристот Дамјан Пејчиноски сними видео за песна од новиот албум на Каролина (Видео)

Muzika24
Познатиот и популарен македонски музичар и гитарист Дамјан Пејчиноски неодамна за време на посетата во...
Музика на кирилица

Познатниот гитарист Владимир Четкар ќе настапи на голем светски џез фестивал

Muzika24
Композиторот и гитарист со светска кариера Владимир Василевски-Четкар ќе биде прв македонски музичар кој на...
Во прв ред

Во средината на март концерт во Универзална на Влатко Стефановски

Muzika24
Концерт на најпознатиот македонски музичар Влатко Стефановски под наслов “Fire and ice”, со најуспешниот балкански...