Tag : makedonski muzicki iminja

Фестивали

Со Рок симфонија вечерва започнува фестивалот „Балкан гала“

Filip
Вечерва на Ракометното игралиште во Битола, со почеток во 21 часот ќе се одржи концертот...
Во прв ред

Вечерва во МОБ нови песни на “Скопски фестивал”

Muzika24
Во организација на Македонската радио телевизија, вечерва на сцената во Македонската опера и балет со...