Tag : makedonski naroden teatar

Во прв ред

Со концерт во Скопје „Васил Хаџиманов Бенд“ ќе го промовира новиот албум „Кејф“ (Фото)

Muzika24
Музичарот Васил Хаџиманов со својот бенд ќе одржи концерт во Скопје на 12-ти април во...
Во прв ред

Музика24 ексклузивно на новогодишниот концерт на почитуваниот Павле Камилоски (Фото)

Muzika24
Павле Камилоски создаде предновогодишна магија во МНТ Сѐ попознатиот македонски пејач, баритонот Павле Камилоски на...
Во прв ред

Предновогодишен концерт на Павле Камилоски закажан за 15-ти декември во МНТ

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски изведувач тенор и уметник Павле Камилоски закажан...
Фестивали

„Скопско лето 2021“: Современата музичка драма „Само глас“ на 7-ми јули во МНТ (Фото)

Muzika24
Македонскиот народен театар во рамки на годинашното 42. издание на манифестација „Скопско лето“ ќе учествува...
Во прв ред

После првиот, закажан и втор концерт на Данијела Мартиновиќ во Скопје

Muzika24
Како што веќе сите знаете, познатата хрватска пејачка Данијела Мартиновиќ на 14-ти февруари ќе оддржи...
Имам нешто да те прашам

Trio Gentlemen: Македонската естрада заслужува убава македонска музика (Видео)

Muzika24
Во неделата на 28-ми јануари во Македонскиот Народен Театар пред голем број на пријатели, соработници...
Премиера

24 Промо: Вечерва во МНТ “Трио Џентлмен” промовираат нова песна и видео

Muzika24
Како и секогаш досега, така и овој пат, Специјализираниот македонски музички портал Музика24 ќе ви...