Tag : makedonski pop pejac

Премиера

24 Промо: Горан Наумовски и Горан Папаз – “Твој засекогаш” (Видео)

Muzika24
Македонскиот поп пејач Горан Наумовски заедно со Горан Папаз неодамна ја промовираа нивната заедничка најнова...
Музика на кирилица

Горан Милошески со голема промоција на видео спот за “Очи зелено сини” (Фото + Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач, композитор и продуцент Горан Милошески на овогодинешното издание на “Охрид фест”...
Во прв ред

Вечерва Владо Јаневски со голем концерт во Прилеп (Фото)

Muzika24
Најголемиот чаирски романтичар и најшармантниот ерген на сите времиња, познатиот македонски поп пејач Владо Јаневски...