Tag : makedonski pop rok pejac

Музика на кирилица

Сашко Сале Андриески порачува: “Зошто да ти верувам” (Аудио)

Muzika24
Неодамна познатиот македонски поп-рок пејач и музичар Сашко Сале Андриески познат како Сале рокер сними нова...