Tag : makedonski pretstavnik

Музика на кирилица

Васил Гарванлиев по низата обвинувања: Тоа беше организиран криминален напад

muzika 24
Во интервју за порталот „Eurovisionworld“ овогодинешниот претставник на Македонија, Васил Гарванлиев, зборува за тоа колку...
Фестивали

Кого испраќаме на Избор за песна на Евровизија: Македонец или Бугарин?

Muzika24
Во интервју за “Wiwibloggs”, eвровизиски канал на YouTube, македонскиот претставник на Евровизија, Васил Гаванлиев, кажа...
Музика на кирилица

Васил со песната „Here I stand“ ќе не претставува на Евровизија 2021 (Фото)

Filip
„Here I stand“ е насловот на евровизиската песна со којашто македонскиот претставник Васил Гарванлиев ќе...
Музика на кирилица

Јоце Панов – единствен македонски претставник на “Diamonds Voice” во Чешка

Muzika24
На седмото издание на Македонскиот радиски фестивал – МАРС 2014 кој се одржа на 25-ти...
Музика на кирилица

Даниел Кајмакоски во 2008-та година имал обид да се пробие на Бугарскиот пазар

Muzika24
Даниел Кајмакоски е нашиот претставник во музичкото регионално тв шоу “X Factor”, кој од Охрид,...