Tag : makedonsko kulturno leto

Фестивали

Со концерт на Андријана Јаневска започнува фестивалот “Македонско културно лето 2020” (Фото)

Muzika24
Со концерт на Андријана Јаневска, во пандемиски услови, почитувајќи ги мерките и препораките од надлежните,...
Во прв ред

Вчеравечер во Албанија заврши осмото “Македонско културно лето”

Muzika24
Со настап на стенд-ап комичарот Никола Тодороски од Охридскиот театар, вчеравечер во општина Пустец заврши...