Tag : makedonsko zname

Магазин

Среќен роденден Татковино! Честит 8ми септември – 32 години самостојна и независна Македонија

Muzika24
На 8ми септемви 1991 година граѓаните на Република Македонија кажаа ДА, за самостојна и независна...
Музика на кирилица

Срамно: Андреа го фрли македонското знаме на тиркизниот евровизиски килим (Видео)

Muzika24
Македонската евровизиска преставничка Андреа Коевска, која патем е избор на МРТ и во Торино заедно...