Tag : Makfest

Музика на кирилица

Панче Касапски го промовираше видеоспотот од макфестовската „Помини“ (Видео)

Muzika24
Еден од попознатите македонски композитори и артисти од новата поп генерација Панче Касапски го претстави...
Музика на кирилица

Дали веќе го имаме хитот или најслушаната песна помеѓу двата фестивала на „Макфест“ за 2023-та година?! (Фото+Видео)

Muzika24
“Сто пати рани, рани, рани ме, но не ми брани јас да љубам не, тонеш...
Премиера

За песната од „Макфест“ Драгана Јовановска сними спот на Малдиви (Видео)

Muzika24
Младата пејачка Драгана Јовановска дебитираше на последното 38-мо издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“....
Премиера

Теона Јованоска носи освежување на македонската поп сцена (Видео)

Muzika24
Изминатиов викенд, на 20-ти октомври на Фестивалот за забавни мелодии „Макфест“ во Штип, младата талентирана...
Музика на кирилица

Со модерната поп-регетон „Ден во себе” младата Наталија Траиловиќ дебатираше на „Макфест“ (Видео)

Muzika24
Наталија Траиловиќ или кај публиката позната како Наталија 4U BAND, е млада девојка која ни...
Музика на кирилица

Бојана Скендеровски на „Макфест“ со креација инспирирана од „Дилбер Стана” (Фото+Видео)

Filip
Овогодинешното 38-мо макфестовско издание не помина без двократниот победник на единствениот фестивал на забавна музика...