Tag : mali majski operski veceri

Културо

Во понеделник 9-ти мај свечено отворање на 44-те Мајски оперски вечери

Muzika24
Денес во Македонската опера и балет се одржа прес-конференција по повод овогодинешното 44-то издание на...