Tag : malme

Балканленд

“Пред да се раздени” е новата песна што ќе не претставува на Евросонг во Малме

Muzika24
Новата евровизиска песна на нашите претставници Есма Реџепова-Теодосиевска и Влатко Лозаноски-Лозано, ќе биде претставена пред...
Фестивали

МРТ ја избра евровизиската песна

Muzika24
Македонската радио телевизија пресече. На Евровизија 2013 во Малме, Шведска ќе не претставува композицијата со...
Фестивали

Албанија со плагијат на Евросонг?! (Видео)

Muzika24
Српскиот портал С-Медиа, пишува дека овогодинешната евровизиска песна “Идентитет” со која Албанија (Адриан Лулгјурај и...
Фестивали

Ексклузивно: На Евровизија настапуваме 6-ти во втората полуфинална вечер

Muzika24
Денес во Малме се одржа евровизиското ждребување каде беше одреден редоследот на земјите учеснички на...