Tag : mandolinski orkestar

Културо

Утре вечер во Македонската опера и балет – “Classica vs Classica” (Видео)

Muzika24
Утре вечер на сцената на Македонската опера и балет ќе се одржи незаборавен концерт од...
Музика на кирилица

Концерт за душа со гласот на Душко Георгиевски

Muzika24
Во петокот 26-ти февруари во киното “Фросина”- МКЦ, се случи успешен гала концерт на фолк...