Tag : manifestacija

Во прв ред

Со Базар на вино и ракија и културно-уметнички настани Општина Кавадарци ќе го прослави „Свети Трифун“ (Фото)

Muzika24
Базар на вино и ракија, промоција и дегустација на вино и многу други настани се...
Во прв ред

Елена Велевска, Либеро Бенд, Милица Павловиќ… дел од „Самун ем Татлија 2023“ (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, од 13-ти па се до 15-ти октомври во Радовиш...
Фестивали

Златни денови Кратово 2023 ја докажа љубовта кон македонската авторска музика

Muzika24
Културните подвизи се секогаш дел од мостот кон зачувувањето на идентитетот, а љубовта кон македонската...
Културо

Валандово избран за „Град на културата“ за 2022 година

Muzika24
Општина Валандово оваа година ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“, одлучи комисијата по...
24 Ексклузивно

На 28-ми март вонредно издание на „Златна бубамара на популарноста“

Muzika24
Тимот на радио „Бубамара“ го подготви новото вонредно 24-то пандемиско издание на омилената манифестација на...