Tag : marco mengoni

Фестивали

Победникот на Санремо, Марко преставник на Италија на Евросонг (Видео)

Muzika24
Заврши 73-то издание на еден од најстарите и најпопуларни фестивали во светот мегапопуларниот Санремо. По...
Фестивали

Марко Менгони со песната “L`essenziale” победи на Сан Ремо 2013

Muzika24
Победник на годинешното издание на најпопуларниот фестивал на италијанската забавна музика Сан Ремо е 25-годишниот...