Tag : marija serifovic

Магазин

Џејла Рамовиќ: Досадна сум за медиумите, а не престануваат да ме спојуваат со Марија Шерифовиќ (Видео)

Muzika24
Една од најпопуларните млади балкански музички ѕвезди Џејла Рамовиќ во интервју за единствениот естраден магазин...
Премиера

„Добар вам дан“ е најновата песна на Марија Шерифовиќ (Фото+Видео)

Filip
Регионалната музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ објави нова песна „Добар вам дан“, со потпис на Дарко...
Балканленд

Марија Шерифовиќ за скандалот: „Не успеав да ги исконтролирам емоциите, му должам извинување само нему“ (Видео)

muzika 24
Таа е една од ретките јавни личности која ја интригира јавноста каде и да се...
Балканленд

Се поради Цеца? Марија Шерифовиќ престана да комуницира со Вања Кнежевиќ

muzika 24
Големо внимание привлече дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ од понатамошното натпреварување во „Sвездите на Гранд“, и...
Балканленд

Марија Шерифовиќ си заминува од „Sвездите на Гранд“ по кавгата со Карлеуша – оваа пејачка ќе ја замени?

muzika 24
По скандалот што се случи во „Sвездите на Гранд“ поради Вања Кнежевиќ, која беше дисквалификувана,...
Балканленд

Шерифовиќ вети дека ќе се обрати поради дисквалификација на нејзината кандидатка Вања, па го избриша постот и замолче

Muzika24
Музичкото шоу „Sвездите на Гранд“ беше главна тема во јавноста претходните неколку дена, а гледачите...