Tag : marija spasovska

Музика на кирилица

Марија Спасовска: „Ој, Вардаре македонски” е моја омилена песна, затоа што сум најголем фан на Вардар

Filip
„Ој, Вардаре македонски” е една од оние песни кои будат емоција уште со првите тактови. Таа е меѓу...
Премиера

Младата Марија Спасовска со видео спот ја промовираше најновата песна “Венера” (Видео)

Muzika24
Неодамна Марија Спасовска, една од помладите изведувачи на македонската музичка сцена, со видео спот ја...
Имам нешто да те прашам

Марија Спасовска: Дозволете новогодишната магија да ве понесе и уживајте во секој миг (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е родена 5-ти октомври 2005-та година. Ја претставува Македонија на Детски избор за песна...
Премиера

Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно ја будат македонската музичката сцена со новата модерна тинејџ песна

muzika 24
Марија со нов стил, овојпат се потпишува и како автор на музиката и текстот, а...