Tag : marinko rokvic

Балканленд

Последната снимена песна на Маринко Роквиќ се вика „Te noći kada umrem“

Filip
Композиторот Миша Мијатовиќ проговори за смртта на својот близок соработник, пејачот Маринко Роквиќ и ги...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Анета Молика во дует со Маринко Роквиќ (Фото)

Muzika24
Откако потпишаа договор со Гранд продукција за промоција на нивниот најнов студиски албум започна нивната...