Tag : mario arangelovski

Имам нешто да те прашам

Марио Арангеловски: На крајот од денот ништо не е поважно од тоа да сме живи, здрави и среќни (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е млад, симпатичен и енегичен… талентиран и си ја сака својата работа. Музиката е...
Во прв ред

79 години од ослободувањето на Куманово ќе се одбележи со низа културно-забавни настани (Фото)

Muzika24
Во сабота, 11-ти ноември, градот Куманово ќе го одбележи својот ден, односно, 79 години од...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова: На новиот албум ќе се најде дуетска песна со Марио Арангеловски (Видео)

Muzika24
Неодамна во Куманово за време на Кумановското културно лето имавме можност да се видиме и...
Музика на кирилица

Марио Арангеловски објави селфи како изгледа после еден негов тренинг (Фото+Видео)

Muzika24
Македонскиот пејач Марио Арангеловски веќе извесен период работи на своето тело, изглед и трансформација. Тој...
Премиера

Како на филм: Марио и Мише со торба полна кеш завршија во затвор (Фото+Видео)

Filip
Јутуберот и учесник во неколку домашни и регионални талент шоуа, Марио Арангеловски, заедно со Михаил...
Музика на кирилица

Куманово доби нова химна (Видео)

Filip
Во организација на Фондацијата за култура и спорт, а под покровителство на Градоначалникот и Советот...
Музика на кирилица

Се снима нова химна за Куманово (Фото)

Filip
Изминатите три дена, на неколку значајни локации низ Куманово се снимаше видео записот за новата...