Tag : marjan kocev

Во прв ред

Многу емоции на едно место – Марјан Коцев ја наполни МОБ (Фото + Видео)

Muzika24
Вчера вечер во Македонската опера и балет, после четири години, познатиот и популарен фолк пејач...
Во прв ред

Марјан Коцев со голем солистички концерт на 29-ти март во Скопје (Видео)

Muzika24
Во организација на “Роса продукција”, под мотото “Сите мои песни” познатиот и популарен македонски фолк...
Музика на кирилица

Универзална сала преполна за концертот на пејачот Марјан Коцев (Фото)

Muzika24
Универзалната сала во Скопје, вчера вечер беше премала да ги собере сите оние кои сакаа...
Во прв ред

Уште неколку дена до првиот солистички концерт на Марјан Коцев

Muzika24
Кон почетокот на месецот март, музичкиот портал Музика24 беше еден од првите, ако не и...
Во прв ред

Марјан Коцев со свој солистички концерт на 11-ти април

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 ексклузивно дознава дека нашиот познат фолк пејач Марјан Коцев ќе...