Tag : markovi kuli

Covers

“Интервал Бенд” од Прилеп ја отпеаа легендарната “Се ми земаш животе” од Пепи Бафтировски (Видео)

Muzika24
“Интервал Бенд” е името на новата музичка група која ни доаѓа од градот херој, градот...
Во прв ред

Која музичка ѕвезда сакате да ја видите во Прилеп со голем солистички концерт

Muzika24
Секогаш кога ќе го споменеме градот Прилеп, сигурно истиот ве асоцира на познатиот македонски тутун,...
Фестивали

“Пивофест“ оваа година од 12-ти до 15-ти јули

Filip
Организаторите на препознатливиот и најпосетуван пивски фестивал кај нас во Република Македонија, “Пивофест” кој што...
Во прв ред

Вечерва Владо Јаневски со голем концерт во Прилеп (Фото)

Muzika24
Најголемиот чаирски романтичар и најшармантниот ерген на сите времиња, познатиот македонски поп пејач Владо Јаневски...