Tag : mars

Музика на кирилица

“Меморија“ добитници на наградата на трајни вредности на “МАРС“

Filip
Познатата македонска музичка група “Меморија” се овогодинешни добитници на наградата за трајни вредност на јубилејното...
Музика на кирилица

“МАРС” ги додели наградите за најдобрите во 2015-та

Muzika24
Вчера вечер во Македонската опера и балет вчера се одржа осмото издание на фестивалот “МАРС”,...
Музика на кирилица

Јоце Панов – единствен македонски претставник на “Diamonds Voice” во Чешка

Muzika24
На седмото издание на Македонскиот радиски фестивал – МАРС 2014 кој се одржа на 25-ти...
Музика на кирилица

Со многу награди и музика заврши шестото издание на “МАРС 2013” (Фото)

Muzika24
По неколку месечното гласање за радио хит низ македонските радиостаници, вчера вечер беше прогласувањето на...
Во прв ред

Владо Ѓеоргиев и Јелена Розга – специјални гости на “Марс” (Фото)

Muzika24
Шестото издание на Македонскиот радиски фестивал “Марс” годинава ќе се одржи на 26-ти ноември во...