Tag : martin vucic

Музика на кирилица

Ансамблот “Танец” со селективна новинарска стратегија и скапите влезници е се понедостапен за поширокото граѓанство (Фото)

Muzika24
Ансамблот “Танец” е нашата национална гордост и своевиден културен амблем насекаде низ светот по кој...
Музика на кирилица

ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ДРАГАН ВУЧИЌ

Filip
Утрово на Инфективната клиника во Скопје почина Драган Вучиќ, познат тв-водител, пејач и композитор. Драган...