Tag : masko bebe

Балканленд

Позната Хрватска пејачка доби син во петата деценија, името на наследникот се уште енигма

Muzika24
Хрватската пејачка Маја Шупут и нејзиниот сопруг Ненад Татаринов, на 17-ти март, го добија своето...
Музика на кирилица

Некогаш познатиот пејач Ламбе Алабаковски по втор пат ќе стане татко (Фото)

Muzika24
Некогашниот македонски пејач Ламбе Алабаковски и неговата сопруга Maгдалена чекаат втор син. Тој на социјалните...