Tag : mediumi

Фестивали

“Макфест” – наместо голем музички настан и враќање на најавениот “сјај”, остана локален фестивал на забавна музика

Muzika24
Како и секоја година, и оваа традиционално во градот под Исарот, градот на Пастрмалијата, во...
Музика на кирилица

Билјана Крнческа: Васил не најде начин да не удостои барем со една официјална изјава, туку се однесува аутистично

Muzika24
Таа е позната радио и тв водителка, многумина знаат да кажат убавата водителка од Прилеп....
Музика на кирилица

Владо Јаневски: Нема да се женам до крајот на животот

Muzika24
Владо Јаневски го прекина медиумскиот молк, а на неодамнешната промоција на спотот за песната “Главен...