Tag : megjunaroden festival procka

Во прв ред

По две години пауза годинава ќе се одржи меѓународниот карневал „Прочка“, „Пивофест“, „Прилеп џез фестивал“

Muzika24
По пауза од 2 години повторно во Прилеп ќе се одржи меѓународниот карневал „Прочка“. Засега...