Tag : melburn

Музика на кирилица

Ексклузивно од Австралија: Групата „Маестро“ одржа маестрален настап за православната Нова година во Мелбурн (Фото)

Muzika24
Скопската музичка група „Маестро“, со спектакуларниот настап во Мелбурн ја одјави старата и ги воведе...
Балканленд

Саша Ковачевиќ со големи концерти во Австралија (Фото)

Muzika24
Изминатиот период познатиот балкански поп пејач Саша Ковачевиќ ја одржа долгоочекуваната и најавувана турнеја во...
Музика на кирилица

Фолк парот демантира: Не се селиме во Австралија, во Македонија ни е убаво

Muzika24
Откако македонските медиуми на големо пишуваа за наводната преселба на најпознатиот фолк пар во Македонија,...