Tag : melem

Музика на кирилица

По успешната операција во Швајцарија, Калиопи закрепнува во Скопје

Muzika24
По инсистирање на поранешниот сопруг Ромео Грил, нашата поп дива Калиопи беше успешно оперирана во...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Калиопи започнува со голема концертна турнеја низ Балканот

Muzika24
Музика24 дознава дека нашата најпозната дива Калиопи наскоро ќе тргне на голема концертна турнеја наречена...
Музика на кирилица

Калиопи го организира првиот он-лајн музички фестивал во Македонија

Muzika24
Калиопи Мјузик Продакшн со цел да ги зближи фановите на нашата дива Калиопи и едноставно...
Музика на кирилица

Хрватската поп естрада на промоција кај Калиопи

Muzika24
Македонската и балканска позната поп-дива Калиопи во Загреб во престижниот ноќен клуб “Грин Голд Клаб”...