Tag : melfest

Музика на кирилица

Горан Милошески: Ниту еден пејач не ја отпеа “Пушти ме” како што тој знаеше да ја отпее (Фото+Видео)

Muzika24
Познатиот македонски пејач, композитор, продуцент и аранжер Горан Милошески преку емотивна и искрена порака напишана...
Музика на кирилица

Горан Милошоски: Однапред знам кој ќе победи на “МелФест талент шоу: Ѕвезда број 1”

Muzika24
Познатиот македонски композитор, продуцент и музичар Горан Милошески ексклузивно за музичкиот портал Музика24 вели дека...
Музика на кирилица

После долги години и Македонија со свое музичко талент шоу (Видео)

Muzika24
Конечно после долго време, музичките таленти од нашата земја ќе имаат можност да се престават...
Фестивали

Јелена Томашевиќ за “МелФест”: Непотребно бев најавена, знаеа дека неможам да дојдам

Muzika24
Како што неодамна информираше музичкиот портал Музика24, на 22ри ноември се одржа долго најавуваниот фестивал “МелФест”...
Музика на кирилица

Македонија, музиката, светот… Шест тажни години без Тоше (Фото)

Muzika24
Пред шест години, во утринските часови, Македонија со неверување ја прими веста која дојде од...