Tag : merima njegomir

Балканленд

Ова е последната песна на Мерима Његомир, излезе вечерта пред нејзината смрт (Видео)

Filip
Мерима Његомир ја сними својата последна песна со групата „Легенде“. Песната беше објавена на 19-ти...
Во прв ред

Популарни изведувачи од регионот ќе настапат на јубилејните “Охридски трубадури“

Filip
На јубилејното 25-то  издание на интернационалниот музички фестивал “Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се...