Tag : metropolis arena

Музика на кирилица

Live изданието на “Дирлада” вистински хит на социјалните мрежи (Видео)

Muzika24
Пред неполн месец во Метрополис Арената во Скопје се случи концерт за кој долго време...
Музика на кирилица

Наум Петрески: Концертот на 22-ри е подарок од мене за Македонија (Фото)

Muzika24
Познатиот македонски фолк пејач, големиот и легендарен Наум Петрески со огромна чест и задоволство ве...
Во прв ред

Влатко Стефановски најавува голем концерт заедно со воениот оркестар на Словенија

Muzika24
Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски на 19-ти април во Метрополис арената во Скопје ќе одржи концерт...