Tag : milan zavkov

Фестивали

“Фолк фест Валандово” ревијалниот дел го посвети на прерано починатиот македонски виртуозен хармоникаш и музички творец Милан Завков (Видео)

Muzika24
Зад нас е веќе 36-то издание на “Фолк фест Валандово”, а се уште се свежи...
Музика на кирилица

Младите пејачи ја негуваат традицијата: Кристијан Тасевски најмлад учесник на „Цветници 2015“

Muzika24
Младиот пејач Кристијан Тасевски кој триумфираше со својата прва фолк песна на фестивалот „Валандово“ повторно...